Шпаченко Вячеслав Миколайович, 1948 року народження, освіта вища - в1972 роцi закінчив з відзнакою Харківський медичний інститут, факультет лiкувальна справа. Після закінчення інституту і інтернатури по неврологiї працював невропатологом, засвоїв електрокардіографію, електроенцефалографію, реоенцефалографію, ехоенцефалографію, професійні захворювання нервової системи. 

З березня 1978 року працював в Харківському обласному наркологічному диспансері, спочатку на посаді дільничного лікаря психіатра-нарколога. В цьому ж році  пройшов спеціалізацію у Львівському університеті на кафедрі удосконалення лікарів по курсу «Алкоголізм та неалкогольні наркоманії». В 1979 році у звязку з високою популярністью методу українського лікаря з Феодосії Олександра Романовича Довженка, Харківський научно-дослідний інститут психіатрії, неврології, психотерапії та наркології провів апробацію цього методу. Вячеслав Миколайович особисто приймав участь в цій апробації, відбирав хворих у своєму районному наркокабінеті для лікування у О.Р. Довженка, був присутнім на проведенні лікування хворих у О.Р. Довженка, а через рік проводив їх обстеження на ефективність лікування. Ефективність була вражаючою. Проліковані пацієнти були в захваті від відсутності потягу до спиртного. З 1984 року - завідувач наркологічним відділенням. 

У 1988 році за направленням Харківського обласного відділу охорони здоров'я брав участь в роботі комісії з перевірки наркологічної служби Литовської республіки, а в 1989 р. - наркослужби Одеської області.
Наказом Міністра охорони здоров'я СРСР від 07.06.1988 року за № 207-Н нагороджений значком «Відмінник охорони здоров'я».  З 1990 р. присвоєна вища атестаційна категорія лікаря-нарколога.
У 1990 р. пройшов навчання методу народного лікаря СРСР Олександра Романовича Довженка за направленням Міністерства охорони здоров'я України безпосередньо у автора цієї методики - Олександра Романовича Довженка в його центрі - м. Феодосії. У 1995 р. за великий внесок у справу затвердження тверезого способу життя і лікування хворих від алкогольної залежності громадян республіки Комі, Бурятії, Забайкалля, Приморського краю, Амурської області, в тому числі малих народностей евенків на території озера Бомнак, Благодійний міжнародний фонд школи народного лікаря  О.Р. Довженка нагородив Шпаченко В.М. премією імені народного лікаря  Олександра Романовича Довженка. У 1997 р. брав участь в Національній конференції з питань боротьби з тютюнопалінням з доповіддю про поширення тютюнопаління серед працівників машинобудування.                           

У 1997 році захистив дисертацію на наукове звання кандидата медичних наук. У 1997 р. нагороджений пам'ятною медаллю ім. О. Р. Довженка. З 1997 року по 2016 рiк, в зв'язку з реорганізацією наркологічної служби: завідувач денним наркологічним стаціонаром № 5 . 
У 2007 р. в зв'язку з 30 - річчям створення обласного наркологічного диспансеру нагороджений почесною грамотою Управління охорони здоров'я.

Провів обстеження вживання алкоголю школярами загальноосвітніх шкіл Орджонікідзевського та Жовтневого районів Харкова. Запропонував власну систему первинної психопрофілактики наркоманії серед школярів. Має 26 наукових публікацій і 6 патентів на лікування алкогольного абстинентного синдрому.

З 2020 року - фiзична особа-підприємець, лiкар-нарколог (амбулаторний прийом).