Шпаченко В'ячеслав Миколайович, 1948 року народження, освіта вища - 1972 року закінчив з відзнакою Харківський медичний інститут. Після закінчення інституту і інтернатури по неврологи, працював невропатологом, освоїв електрокардіографію, електроенцефалографію, реоенцефалографію, ехоенцефалографію, професійні захворювання нервової системи.

З березня 1978 року працює в Харківському обласному наркологічному диспансері, спочатку на посаді дільничного лікаря-психіатра-нарколога, а з 1984 року - завідувачем наркологічним відділенням. З 1997 року, в зв'язку з реорганізацією наркологічної служби - завідувач денним наркологічним стаціонаром № 5 по теперішній час.


У 1988 році за направленням Харківського обласного відділу охорони здоров'я брав участь в роботі комісії з перевірки наркологічної служби Литовської республіки, а в 1989 р - наркослужби Одеської області.
Наказом Міністра охорони здоров'я СРСР від 07.06.1988 року за № 207-Н нагороджений значком «Відмінник охорони здоров'я».

У 1990 р присвоєно найвищий атестаційна категорія лікаря-нарколога.
У 1990 р пройшов навчання методу народного лікаря СРСР Олександра Романовича Довженка за направленням Міністерства охорони здоров'я України безпосередньо у автора цієї методики - Олександра Романовича Довженка в його центрі м Феодосії.

У 1995 р за великий внесок у справу утвердження тверезого способу життя і лікування хворих від алкогольної залежності громадян республіки Комі, Бурятії, Забайкальського краю, Приморського краю, Амурської області, в тому числі малих народностей евенків на території озера Бомнак, Благодійний міжнародний фонд школи народного лікаря СРСР А.Р. Довженко нагородив Шпаченко В.Н. премією імені народного лікаря СРСР Олександра Романовича Довженка.

У 1997 р брав участь в Національній конференції з питань боротьби з тютюнопалінням, з доповіддю про поширення тютюнопаління серед працівників машинобудування.

У 1997 році захистив дисертацію на наукове звання кандидата медичних наук.
У 1998 р нагороджений пам'ятною медаллю ім. А Р. Довженко.
У 2007 р в зв'язку 30 - річчям створення обласного наркологічного диспансеру, нагороджений почесною грамотою Управління охорони здоров'я.

Самостійно провів обстеження вживання алкоголю школярами загальноосвітніх шкіл Орджонікідзевського та Жовтневого районів Харкова. Запропонував власну систему первинної психопрофілактики наркоманії серед школярів. Має 26 наукових публікацій і 6 патентів на лікування алкогольного абстинентного синдрому.